Diş Hekimi Yağmur Çömlekçioğlu

Masseter Botoksu

Günümüz şartlarında strese bağlı olarak bruksizm olarak adlandırılan diş sıkma ve gıcırdatma oldukça yaygın bir problem haline gelmiştir. Diş sıkma kuvvetiyle beraber yanağımızdaki çiğneme kası fazla çalışır. Bunun sonucunda aynı sporcuların kol çalışmasına bağlı kol kaslarının şişmesi gibi yanakta bulunan Masseter isimli kasın da hacmi artar ve yüz kare bir şekil alır. Masseter kasına botoks enjeksiyonu ile kasın faliyetinin kısıtlanması amaçlanır ve bunun sonucunda kas hacmi azalır.

Bu uygulama sayesinde hem diş sıkma problemi kontrol altına alınmakta hem de kasların gevşemesi sonucu yüz üçgen forma dönüşmektedir. Oldukça basit ve acısız bu uygulama estetik ve fonksiyonel olarak oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.
İlk enjeksiyondan 6 ay sonra 2. Uygulama genellikle gerekmekte ve tedavi 3. enjeksiyondan sonra kasların da adaptasyonu ile birlikte tamamlanmaktadır. Eğer bireyde eklem rahatsızlığı da mevcutsa botoks uygulaması tek başına yeterli gelmeyebilir ve tedavi gece plağı ile kombine edilmelidir.

“ Sağlıklı bir yaşam ağız ve diş sağlığıyla başlar. ”

© Copyright 2021 - Diş Hekimi Yağmur Çömlekçioğlu | Web Tasarım: Önder Akkaya